| AnOnImUl321123 a întrebat:

Salut, miercuri mi-am facut un tatuaj, deja e dumimica, pot sa il spal cu sapun de cel putin 2 ori pe zi? Dimineata si seara? Evident cu sapun antibacterian, fara arome si nimic de genu. Pana acum l-am spalat doar cu apa usor calduta tot de 2 ori pe zi, dus am facut abia vieri dupa masa, tot cu sapun deala fara miros. Deja a aparut cojita aia dar stiu ca nu trebuie sa o ating sau sa o dau eu jos. Multumesc de ajutor, tatuajul e cat palma in caz ca conteaza

2 răspunsuri:
| GabyT10 a răspuns:

Iti las un link, https://geannytattoo.ro/blog/2010/09/13/ingrijirea-tatuajelor/,gasesti aici tot ce te intereseaza. Poti cauta pe Google, Geanny Tattoo & Piercing.

| AnOnImUl321123 explică:

Si are ceva daca cojita se desprinde atunci cand ma ung cu crema? Masez cu degetele usor, nu cu unghiile. E vreo problema sau asa ceva e normal?