| anonim_4396 a întrebat:

La abonament Digi. acel telefon Allview A5 Quad se poate plati si in rate?
http://www.rcs-rds.ro/......le/telefon

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Jipa tata, e 66 de dolari un ZTE Open C. Nu e mai puternic ca AllView-ul, insa e facut de firma mare, merge perfect cu o cartela digi si ca telefon e foarte ok. Treburile extra ca GPS-ul si netul le poti considera bonus. Eu sint foarte multumit de al meu. ZTE Open C - http://www.amazon.co.uk/......ref=sr_1_1 ie=UTF8&qid=1419816544&sr=8-1&keywords=ZTE+Open+C (eu il tin cu Firefox OS, asa l-am luat si nu ma complic sa pun KitKat pe el; se misca foarte bine).

19 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Da,eu asa am facut!

| SasNetRomania a răspuns:

Se poate, dar nu fa greseala asta mare... sa faci rate la un telefon slab si asa, sa platesti dublu pana la final, cat timp poti strange bani pentru un S3 care e 900 lei si e de 10 ori mai bun ca ala.

| Jipa95 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Nici nu aveam de gand oricum nu este pentru mine.
Multumesc de raspuns.

| KodrutZ a răspuns (pentru SasNetRomania):

Daca te holbai un pic vedeai ca la rds ai acelasi pret intreg sau in rate. S3 de 10 ori mai bun ca ala? Tine bateria de 10 ori mai mult, are semnal de 10 ori mai bun si se aude mai bine de 10 ori in convorbiri? Asta inseamna telefon de 10 ori mai bun, nu procesor mai puternic, TouchWiz UI si alte rahaturi.

| SasNetRomania a răspuns (pentru KodrutZ):

parerea te de necunoscator imi plac oamenii astia dupa ce ca nu cunosc mai si comenteaza si sunt tari din guralaughing telefonul il platesti in "rate" de 10 ori mai scump deoarece ai si abonament la ei DOHH, Ramai la SUPER ZTE-ul tau care e cel mai bun din lume ca doar il ai de dracu laughing)... cand o sa ajunga o chinezarie ieftina jegoasa pe Samsung la fiabilitate si calitate ma anunti si pe mine...pentru baterie si vorbit + semnal iti ajunge un Nokia 1100 amice. Sunteti tristi astia care comparati un fost telefon High End la vremea lui cu niste firme mici care doar de cativa ani sunt pe piata, sa nu mai vorbesc de Allview firma de la mine din Brasov care comanda piesele din china le asambleaza si branduieste in india apoi le vinde la romanii nostri prostihappy nici ZTE nu e departe, singura firma chinezeasca care se apropie de giganti este xiaomi si atat.

| KodrutZ a răspuns (pentru SasNetRomania):

AllView face comenzile direct din China. Tu te gindesti un pic? Firma mica din Ro care ia componente din China si asambleaza in India? Geez. ZTE e firma mica, ai dreptate. In 2010 au vindut doar 90 de milioane de telefoane. Chinezarii facute pe vapor, clar. 50 de smartphone-uri in 2013. De OnePlus ai auzit? Banuiesc ca nu, asa ca da-i cu xiaomi acolo. O, tu, mare specialist.

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

50 de milioane in 2013, pardon. De desteptfoane.

| Alexxxxxx34 a răspuns (pentru KodrutZ):

In ziua de azi toti se uita numai la frecventa CPU-ului, la cat RAM are si cat spatiu de stocare flash are. Pe mine sincer nu ma intereseaza cum se aude ca nu ascult muzica, bateria nu are nici o problema ca tine mai putin, ma pot uita pe telefon si cu el la incarcat, dar nu e o problema, ca are baterie cu o capacitate de 2100 mAh, fata de 1700 mAh ai lui A5 Quad, si semnalul, of, cine nu stie ca S III are 3G si Wierless 802.11 b/g/n? Da, are ecran HD Super Amoled cu diagonala de 4.7 inch si accelerometru, busola digitala, gyroscope, senzor de lumina ambientala si senzor de proximitate. Il ingroapa la 300m in pamant pe A5. Si da, TouchWiz UI arata de 100 de ori mai bine decat interfata pusa de Allview pe A5 Quad. sasnet, ai mare dreptate.

| KodrutZ a răspuns (pentru Alexxxxxx34):

3G si Wireless are orice ieftineala de desteptfon in ziua de azi...winking

| Alexxxxxx34 a răspuns (pentru KodrutZ):

Aproape oricewinking

| KodrutZ a răspuns (pentru Alexxxxxx34):

Cum ziceam... asta al meu e 66 de dolari in momentul de fata. Dual core, 512 RAM, 4 GB intern, microSD, WiFi cu hotspot, GPS, 3G, 4 inchi multitouch cu 480X800 rezolutie. ~230 RON cu tot cu transport, ce naiba sa ceri mai mult de banii astia?

| Alexxxxxx34 a răspuns (pentru KodrutZ):

Cu inca 50 RON sa fie 1GB de RAM fara interfata aia tampita de la Allview.

| KodrutZ a răspuns (pentru Alexxxxxx34):

Nu stiu interfata celor de la Allview. Pe al meu folosesc Firefox 1.3, cum ziceam. Are destule hibe, dar nu ma doare capul. E in primul rind telefon, poate fi folosit si sa te dai un pic pe net si sa te orientezi cu GPS-ul, sanatate. Daca vrei specificatii rasarite la bani putini, ia d-aici - https://www.chinavasion.com/......_3G_Black/

| Alexxxxxx34 a răspuns (pentru KodrutZ):

Am S3 Mini, nu am nevoiewinking

| SasNetRomania a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu are rost sa vorbesc cu niste oameni nestiutori esti un TROLL SARANTOC SI ATAT. Si bineinteles ca doar zte iti permiti si zici ca e cel mai tare laughing
1) In ziua de azi oricine cumapra un telefon fie om matur fie copil se uita la performanta nu la baterie si semnal. Daca vrei baterie si semnal iei NON-SMART, Daca iei smart de aia se numeste Smart sa faci de toate pe el.La baterie se poate extinde cu o baterie externa eu am de 3 ani acea baterie si isi face toti banii...decat sa iei un telefon cu ecran de 4 inch si rez 800x600 mai mare rez si ecran are masina mea de spalat smart mai bine deloc.
2)Acele milioane vandute sunt pe piata din china amice, unde orice prost isi cumpara imbaxiti de reclamele fortate cum sunteti si voi imbaxiti cu faceboulwinking. xiaomi e pe locul 5 peste LG daca nu stiai in EUROPA SI ASIA.
3) Iti recomand sa butonezi telefoanele nu sa fi ca orice roman muritor de foame care se uita pe net si daca aia zic ca e bun zici si tu laughing)) asa orice fraier isi poate da cu parerea, in schimb eu butonez zilnic peste 50 de terminale android si stiu ce zic. Cu 512 ram ai tai in 3 minute ti-am blocat telefonul intrand pe 10 siteuri cu flash si lesina happy. Sa nu mai zicem ca toate chinezariile astea au frecvente foarte putine de GSM automat si viteza slaba la internet.
4) Nu vreau sa imi imaginez cum se misca telefonul tau sau cat e de limitat cu 512 ram si firefox os laughing) 20-30 aplicatii si atata.
5) Felicitari iar te-ai facut de ras, sa te contrazici cu mine, ca si in alte posturi happy
Poti sa scrii ce doreste sufletelul tau ca eu nu am sa iti mai raspund, nu pierd timpu cu niste tristi care in afara sa se informeze de pe net nu stiu altceva, daca iti taie cineva netu nu mai te "pricepi" la nimic, Bine nici acum nu te pricepi dar incerci laughing

Sorry JIPA nu m-am putut abtine, trollii din astia sunt la orice pas din pacate.

| KodrutZ a răspuns (pentru SasNetRomania):

Habar n-ai ce imi permit. Faptul ca imi permit ceva nu inseamna ca am si nevoie de acel ceva. Daca imi imbunatateste viata cu ceva, se ia, daca nu, nu. (de aia am sursa Seasonic fanless 80+ platinum cu 7 ani garantie si pret pe masura si nu un Sirtec cu randament mai mic si garantie 3 care si-ar fi facut si ala treaba foarte bine).
1. Aia sint cocalari. Cine gindeste se uita la ceea ce ii va fi cu adevarat VITAL la o adica. Sa te vad pe tine inzapezit cu bateria moarta la masina si cu desteptfonu' cu 8 procesoare care iti moare si ala in o ora-doua.
2. Nu doar pe piata din China. ZTE USA o duce foarte bine si are cresteri de la an la an solide. Nu imi zi tu cine si cum creste, scriu articole pe tema asta destul de frecvent si m-am tot saturat de statistici.
3. Netul merge pina in 20 de megi si nu stau pe site-uri cu flash. Multi nu au inca net fix la viteza asta. Am zis eu ca folosesc Android?
4. TELEFON, da? Pentru aplicatii si alte povesti exista tableta.
5. Daca zici tu, asa sa fie. Am impresia ca rizi de unul singur, in alta ordine de idei. Nu mai raspunde, o, mare specialist.

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

Jipa tata, e 66 de dolari un ZTE Open C. Nu e mai puternic ca AllView-ul, insa e facut de firma mare, merge perfect cu o cartela digi si ca telefon e foarte ok. Treburile extra ca GPS-ul si netul le poti considera bonus. Eu sint foarte multumit de al meu. ZTE Open C - http://www.amazon.co.uk/......ref=sr_1_1 ie=UTF8&qid=1419816544&sr=8-1&keywords=ZTE+Open+C (eu il tin cu Firefox OS, asa l-am luat si nu ma complic sa pun KitKat pe el; se misca foarte bine).

| mont a răspuns:

Da, se poate. Scrie chiar acolo in link si valoarea ratelor.

| Anonimat24 a răspuns:

Bunâ eu am abonament la DIGI RCS-RDS.
Se poate lua tel, mobil de la ei dar, platesti 50 lei cand ridici aparatul si restul baniilor pe tel, in rate la facturare.
Sper sa te ajute raspunsul meu. "Sarbatori Fericite! ".

| Anonimat24 a răspuns:

La RCS-RDS platesti 50 lei dau cat vrei din suma tel, restul banilor un rate la facturate.
SFAT: Telefoanele achizitionat de la RCS-RDS sunt mai scumpe decat in ALTEX & FLANCO!