| p5ych0 a întrebat:

La bac, conteaza notele atata timp cat iti iese media 6?
Eu dau la Istorie, Geografie si Romana, mi-am facut calculul cu 8 si 7 la primele doua si 4 la romana.

Răspuns Câştigător
| scmcristina a răspuns:

Daca ai picat la o materie, asta inseamna sub nota 5, atunci acea materie o redai obligatoriu pentru a luat nota de trecere, dar poti sa redai, optional, la alegere si oricare din celelalte materii pentru a-ti mari nota.Am uitat ca s-a schimbat. Cand am dat eu bacul acum 5 ani, picam la una si trebuia sa-l dai din nou la toate materiile.Dar acum nu mai este asa. Sper sa intri sa vezi raspunsul corectat

3 răspunsuri:
| scmcristina a răspuns:

Da.Pai trebuie sa iei 5 ca sa treci proba si cel putin la o materie sa ai peste 5 ca sa-ti iese media 6.

| p5ych0 explică (pentru scmcristina):

In cazul in care iau sub 5 la o materie in tomana dau doar la materia respectiva, nu?

| scmcristina a răspuns (pentru p5ych0):

Din pacate nu.Dai din nou la toate materiile

| scmcristina a răspuns (pentru p5ych0):

Daca ai picat la o materie, asta inseamna sub nota 5, atunci acea materie o redai obligatoriu pentru a luat nota de trecere, dar poti sa redai, optional, la alegere si oricare din celelalte materii pentru a-ti mari nota.Am uitat ca s-a schimbat. Cand am dat eu bacul acum 5 ani, picam la una si trebuia sa-l dai din nou la toate materiile.Dar acum nu mai este asa. Sper sa intri sa vezi raspunsul corectat