| narcismolan a întrebat:

La cat trimiti cnp ca sa activezi mesaje nelimitate

2 răspunsuri:
| KidduChan a răspuns:

CNP-ul nu se trimite la nimeni! Este probabil o farsa. Poti avea probleme daca dai CNP-ul unei terte persoane.

| CataC a răspuns (pentru KidduChan):

Cati anisori ai?
CNP il ai dat la banca, la operatorii de telefonie, la contractele de utilitati (apa, curent, gaze, gunoi...), la asigurari, la magazinele online de unde cumperi, la diverse autoritati, la toate scolile pe unde ai trecut vreodata, la toti angajatorii...
Sunt mii de persoane care iti pot vedea CNP, angajati in oricare din institiile de mai sus, ce poa'sa faca cu el?
Nu mai speria lumea doar pentru ca esti tu neinformat/a.