| anonim_4396 a întrebat:

La ce temperatura poti calca o bluza din matase naturala fara sa se strice?

3 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

La cea mai mica, eu toate bluzitele subtiri si finute, din materiale pretentioase le calc la cea mai mica temperatura posibila ca sa fiu sigura ca nu fac vreo greseala.Nu de alta, dar am gafat-o de multe oribig grin! Si.cu mare grija!

| sabina a răspuns:

Matasea se calca pe dos cat timp este inca umeda, la o temperatura moderata.

| Zoombe3 a răspuns:

La temperatura minima a fierului, si cu un material curat ud pus peste bluza, eu am reusit sa ard camasi si cu nivelul minim de caldura.