| anonim_4396 a întrebat:

La istorie profa ne-a dat sa confectionam o palarie cum au avut faraonii egiptului. Si nu am idee cum s-o fac crying Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| Last1 a răspuns:

E mai usor sa stresezi lumea aici decat sa cauti poze pe google.
p. s. gastele nu poarta palarii si cred ca nu ti-ar sta bine

| ReadyForMee a răspuns:

Uite niste sfaturi. Daca esti fata(deduc de la titlul contului tau) atunci de ce nu ai incwerca o palarie de regina a Egiptului. Uite aici o poza dupa care sa te ghidezi:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:10, s:0&tx=85&ty=59
Si aceasta o poti confectiona dintr-o bentita elastica pe care o decorezi cu un auriu si apoi poate ii dai si cu niste sclipici apoi incearca sa faci aceste margelute:
http://www.youtube.com/watch?v=aJKU0L2CKgM
Apoi sa le pui pe niste ata si sa le cosi de bentita pentru a fi lasate in jos ca in imagine. Poti sa adaugi si niste margelute colorate pe care le poti gasi prin casa.
Sper sa iasa bine! Succes! Sper ca am ajutat! Funda? Numai bine!
ReadyForMee~~