| SuperGirl122222222222 a întrebat:

Ma ajuta cineva cu o scrisoare de intentie? Pentru postul de "sofer"...va rog!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sorin24 a răspuns:

Buna! Ca si in cazul cv-ului nu este un lucru chiar asa de greu de realizat:
(acest lucru il scrii in stanga sus)
I. Popescu
Strada Panselelor nr.8
sect.2 Bucuresti
(acest lucru il scrii in dreapta sus)
SC.Universa.SA
Str.Metalurgiei nr.15(unde vrei sa te angajezi si adresa)

Domnule Director,
In urma anuntului dumneavoastra aparut in ziarul adevarul din 20 noiembrie 2000, va trimit alaturat un CV
Experienta si calitatile mele corespund cerinteler postului de director tehnic si de aceea raspund acestei solicitari(ex.)
(spui unde ai lucrat si de ce ai plecat)
Datorita reducerii activitatii,intrepriderea la care lucrez isi va reduce personalul si postul meu, se va desfinta.
Fiind multumit de activitatea mea, caut o slujba la fel de interesanta.
Un alt motiv este activitatea firmei pe care o conduceti, care ma intereseaza foarte mult si pentru ca ofera posiilitati multiple in viitor.
V-as ramane recunoscator daca mi-ati acorda posibilitatea de a ma prezewnta la interviu, la o data cat mai apropiata, pentru a discuta despre eventuala mea angajare.
Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra.
(dreapta jos ) Numele

| izabelalessia a răspuns:

Da-mi date si ti-o fac euhappy.cum ar fi; studiile tale(nota la terminare), de unde ai auzit de postul de sofer, unde ai mai muncit, ce abilitati ai, de cand ai permis etc.

| SuperGirl122222222222 explică (pentru izabelalessia):

Hello...Imi poti lasa in privat un id de messenger. daca se poate, sa ma ajuti.