| chokotof a întrebat:

Maine am un interviu la McDonalds! Nu imi fac griji din pricina intrebarilor puse de ei, dar imi fac griji ca ar trebui sa intreb si eu ceva ca sa le arat interesul meu fata de aces job! Nu stiu ce sa intreb. Imi poate da cineva o idee? Va rog.

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @chokotok! Întreabă de exemplu care este timpul de preparare al diferitelor meniuri, privește-i în ochi, trebuie să demonstrezi că ești un atent ascultător, afișează un zâmbet calm- fără a sfida însă. Răspunde la tot ce te întreabă ca să le demonstrezi că ești atent.
O zi cu zâmbet să ai și baftă!

| Eduard a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa intrebi nimic, daca crezi ca sti cam totul. Si nu stiu, daca te-ar favoriza, insa daca tu crezi ca te va ajuta sa pari interesa(n)t, poti sa ii intrebi. Ce ramane la decizia ta, cel mai bine, insa daca le raspunzi prompt, zambaret si cum mai trebuie sa fi la un interviu, nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji. Eventual fizic iti pui problema, daca mai sunt si altii, probabil ca o sa aleaga pe cel mai aratos fizic. Se intampla adesea asta, insa nu te descuraja, daca stii sa socializezi mai bine ca ceilalti il ia pe cel care stie sa vorbeasca.

Multa bafta!