| SeNnZ a întrebat:

Mi-am luat de curand in pc nouhappy si se incalzeste rau unitatea si face ventilatorul uratlaughing. adica un zgomot ceva nu stiu cum sa zicstraight facelaughing. e ceva in neregula cu unitatea?

Răspuns Câştigător
| Scherimuvi a răspuns:

Cred ca da dar sa stii ceva inainte unitatea se tine cu o palma distana de perete de birou de orce la mine o avem langa birou si mereu dupa 5 minute se stinge si am mutato la distanta de o palma de birou si de perete si nu mai am treaba cu ea

13 răspunsuri:
| andreeei a răspuns:

Nu, nu este nimic in neregula cu unitate, decupleaza acel ventilator, si du-te la magazin si cumpara-ti un cooler mai bun, si nu o sa mai ai probleme cu incalzitul (sper ca nu vorbesti despre ventilatorul de la sursa)

| EvangelineLovin a răspuns:

Poate ti se pare pentru ca e o schimbare, asa mi se parea si mie la inceput. Sau poate o fi ceva de la el, intreaba la aia de unde l-ai luat cat inca e in garantie, s-o fi zdruncinat putin pe drum.

| LegioN a răspuns:

Am avut aceeiasi problema. doar ca facea un bazait dupa un anumit timp. unitatea se incalzeste.thinking e de la voltaj.scade`i din voltaj (meniu BIOS). si ventilatorul thinking uita`te sa fie curat sa nu aiba praf sau sa fii prins un fir ceva. sau schimba`l. daca face la fel, schimba sursa poate are putere prea mare de a invartii ventilatorul. funda?

| CristiUcV a răspuns:

Curata-l de praf si dupa daca tot face zgomot uita-te la ventilator sa nu atinga vreun fir si faza cu incalzirea ia-ti un alt cooler si nu mai tine unitatea aproape de birou/perete

| ChristiaNNN a răspuns:

Daca zici ca de curand si l-ai luat si nou, presupun ca ai garantie. Mergi cu el la garantie si spune-le ce ne-ai spus si noua aici. De obicei cand face mai mult zgmotoc decat de obicei are praf pe componente: cooler in mod special siar ventilatorul nu mai invarte la capacitate maxima, in concluzie nici nu mai raceste corespunzator.

| Adbbmsh a răspuns:

Nu stiu dar mie imi face zgomot coolerul

| Karelia123 a răspuns:

E posibil,adica pc nou cu sunete ciudate?
Daca e inca in garantie, iti recomand sa te duci cu el si sa spui ce probleme ai. Daca il lasi asa, se poate strica toata unitatea si poate afecta tot computerul.Cu cat te duci mai repede cu atat mai bine.E bine sa nu il folosesti foarte des si sa te joci, pentru ca nu rezista.
Funda?

| Denis_1041 a răspuns:

Pai vezi si tu ce putere are ventilatoru... daca are putere inceata pai. in locul tau as lua altu

| Jables1 a răspuns:

Parerea mea e ca are o problema la cooler.de acolo poate se incalzeste. sau daca il ti deschis ca "taranu" cate 16 ore pe zi laughing) in legatura cu zgomotul, vezi sa nu atinga vreun fir ventilatorul.

| romascuvlad a răspuns:

Eu am avut o problema la fel. cand am luat calculatorul se incalzea facea urat si se restarta, dar aveam garantie si m-am dus la firma de unde l-am luat,
au umblat aia de acolo la hard si era un sigiliu de asta se incalzea. du-te si tu si intreaba, daca e nou trebuie sa ai garantie.
funda plz?

| tygrul a răspuns:

Se poate sa ai praf in calculator. Face foarte urat? Se misca incet? Spune-mi la e-mail tygrul2yahoo.com

| tygrul a răspuns:

Se poate sa ai praf in calculator. Face foarte urat? Se misca incet? Spune-mi la e-mail tygrul@yahoo.com

| Oana_3836 a răspuns:

Tu ai un PC eu am un calculator si foarte urat face ori e stricat ori asa face sau s-o desfacut acolo ceva.