| RobertRby93 a întrebat:

Mi-am luat o pereche de bocanci, dar nu sunt sigur ca sunt din piele. Adica, par a fi, dar nu sunt sigur. Problema este ca azi i-am purtat pentru prima data si m-au batut groaznic de mi-am facut rana la ambele calcaie. Ce sa fac sa nu mai ma bata? In fata nu ma strang, putin in lateral, dar s-au lasat, cu exceptia partii din spate care inca mai strange putin. Ce solutii imi recomandati?

4 răspunsuri:
| Vickyy a răspuns:

Eu cred ca sunt din piele,si pe tine mai mult te bate pielea aceea foarte tare. eu am avut o situatie asemanatoare, si mi-am dat locul unde ma batea, cu spirt...si am lasat o noapte, si s-a mai inmuiat.

| gabytz18 a răspuns:

Daca nu te strang in fata e OK. LAteralele se lasa thinking Exista in farmacii sau in magazine nu niste chestii de vata speciale care se pun la glezna. E pur si simplu vata aranjata in asa fel incat atunci cand o pui in soseta sau intre rana si incataminte sa nu iti mai provoace durere. Cu timpu o sa se lase si acolo... dar daca nu faci asta rana o sa continue sa se agraveze.
Daca nu ai vata incearca cu 2-3 perechi de sosete rolling on the floor de lana

| nousername2 a răspuns:

Pune un plasture acolo unde ti-au facut bataie si daca s-au lasat nu te speria asa se lasa toata incaltamintea acum daca e piele su nu eu nu stiu sa iti zic

| cr3ative95 a răspuns:

Pai, de obicei te bat cand sunt mari. Incearca cu niste ciorapi mai grosi, si asa e iarna si e frig afara big grin