| anonim_4396 a întrebat:

Nu prea stiu la ce facultate sa dau as vrea la conservatorul, voi ce imi recomandati?

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Ca sa faci conservatorul trebuie sa ai inclinatie spre muzica.
canti la vreun instrument sau vocal?
daca da, foarte bine, altfel cauta in alta parte!

| Adrian4123 a răspuns:

Da, conservator e o idee buna! dar gandeste-te ca poti avea si mai multi bani daca mergi la medicina/drept! poti sa te faci chiar profesor! predai la 2-3 scoli si dai si ore! faci bani si asa... oricum alegerea ta! si daca dorinta ta e sa mergi la conservator, nimeni nu te opreste! poate ai sa castigi odata x-factor laughing bafta!

| Lorelei_8623 a răspuns:

Pai. la facultate conteaza si ce stii si ce iti place.
Nu te cunosc, dar conservatorul pare ok. Eu vreau sa merg la psihologie, e foarte interesant. Poti sa mergi la stiinte juridice daca vrei. La limbi straine, la istorie, medicina, geografie.
Sunt multe optiuni. conteaza doar ce vrei tu si ce iti place.