| popmirgea1999 a întrebat:

Nu stiu..pare sa am o obsesie pentru sport(chiar daca nu fac sport organizat)
Traiesc prin sport. Pentru mine(in mintea mea) nu am de dat respect numai sportivilor(asa cred eu ca ei trebuie respectati cel mai mult, nu stiu de ce dar asta cred eu)
Deseori cand vad ceva legat de sport ma emotionez si-mi da lacrimile.
Mi-am luat un mini stepper de nici o sapt si toata ziua sunt calare pe el(inca o dovada ca sunt obsedat)
La fotbal sunt cel mai energic(imi dai viata pe teren)
NU am in minte decat sport si visez cu ochi deschisi deseori gandindu-ma la lucruri(legate de sport desigur)care nu se vor intampla niciodata.

Toti cei care ma cunosc ma cunosc de pe la fotbal si mai ales ca sunt cel mai "nebun" atunci cand joc
Ce sa fac? Oare e grav?
P.S. Nu concep viata fara sport(nu ies pe la discoteci, prin oras cu prietenii desi am 16 ani, si la varsta aceasta e normal sa mai iesi, sa ai o prietena.)La o echipa de fotbal nu vreau sa merg ca sunt mai timid(am mai fost la una si n-am mai mers, acolo au fiind singurul care nu eram prieten cu cei de acolo, ne stiam doar de la scoala si toti eram mistocari si ciudosi)de aceea vreau sa si dau la FEFS
Oare cat de grav e aceasta obsesie?
Pareri. fara mistouri si jigniri

3 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Pai nu e nimic grav. Du-te la un club sportiv. Si eu am vrut sa fac fotbal. Ma pricep la suturi de la distanta, suturi plasate, deposesii si sprint-uri/viteza. Eu nu am avut sansa asta. Stai linistit ca eu nu am fost in viata mea la discoteca si am aproape 18 ani. Nu vad discoteca un mod de distractie oh go on, mai bine acasa cu muzica ta si apa de la robinet.hee hee
Eu cand pot ma duc la stadion sa ma joc. Mi-am luat si mingea de la euro 2012, aia tango12, doar ca sa invat sa sutez bine cu ea ca e cam grea. Dau in disperare cu ea la poarta, si eu sunt diliu la fotbal. Am dat suturi in mingea aia pana am facut rana la picior. Acum nu ma mai duc ca e mocirla si data trecuta aveam ghetele pline de namol de 5 cm. E bun sportul, tine-te in continuare.

| 01rukia01 a răspuns:

Ohooo...bun si mie imi place mult sportu si sunt foarte energica... poate nu esti singuru obsedat da m-am apucat de judo si e foarte tare antrenamentu da nici asta nu ma goleste de multe ori de toata energia dar ajuta mult
p.s:nu mai bea energizant sau bere o lunalaughing (dc bei)....eu la ce enrgie am si mai si beau enrgizant simt ca zboooor ca explodezrolling on the floor

| argint321 a răspuns:

Este bine asa eu fac flotari, abdomene, alergari o zi da una nu.dar dac anul fac parc alipseste ceva bafta.du-te la un club cevahappy