| popmirgea1999 a întrebat:

Nu stiu..pare sa am o obsesie pentru sport(chiar daca nu fac sport organizat)

Traiesc prin sport. Pentru mine(in mintea mea) nu am de dat respect numai sportivilor(asa cred eu ca ei trebuie respectati cel mai mult, nu stiu de ce dar asta cred eu)

Deseori cand vad ceva legat de sport ma emotionez si-mi da lacrimile.

Mi-am luat un mini stepper de nici o sapt si toata ziua sunt calare pe el(inca o dovada ca sunt obsedat)

La fotbal sunt cel mai energic(imi dai viata pe teren)

NU am in minte decat sport si visez cu ochi deschisi deseori gandindu-ma la lucruri(legate de sport desigur)care nu se vor intampla niciodata.

Toti cei care ma cunosc ma cunosc de pe la fotbal si mai ales ca sunt cel mai "nebun" atunci cand joc

Ce sa fac? Oare e grav?

P.S. Nu concep viata fara sport(nu ies pe la discoteci, prin oras cu prietenii desi am 16 ani, si la varsta aceasta e normal sa mai iesi, sa ai o prietena.)La o echipa de fotbal nu vreau sa merg ca sunt mai timid(am mai fost la una si n-am mai mers, acolo au fiind singurul care nu eram prieten cu cei de acolo, ne stiam doar de la scoala si toti eram mistocari si ciudosi)de aceea vreau sa si dau la FEFS

Oare cat de grav e aceasta obsesie?

Pareri. fara mistouri si jigniri

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E grav! Ar trebui sa mergi la medic. Sportul fara cultura nu duce la nimic bun. Marii sportivi ai lumii din vechime au fost si oameni culti (Vezi Pele' ). Cei ce n-au avut cultura au dat in droguri. Vezi Mutu.