| ƒαηтαѕу a întrebat:

O sa pun 6 intrebari, fiecare valorand 5 puncte in afara de ultima care valoreaza 10.
Cine strange 20 puncte,sau mai mult, castiga.

1).Un vas care stationeaza in port are o scara fixa montata pe o latura a sa, pe verticala, cu 10 trepte, din care 4 se afla sub apa. Fiecare treapta are fix 1/4 metri lungime. Daca apa creste peste noapte cu un metru, cate trepte se vor afla sub apa la momentul de maxima crestere a nivelului apei?

2).Avem o cutie cu capac, in care intra fix 500 de monede de 50 de bani. Cate monede de 10 bani poti introduce in cutia goala?

3).Iti imaginezi ca te afli intr-o barca inconjurata de rechini, care se scufunda. Cum supravietuiesti?
Raspuns: Incetezi sa-ti mai (un cuvant)

4. Daca ai trei mere si iei unul, cate mere ai? rolling on the floor

5. Daca pe o sarma sunt 10 pasari si un vanator vine si impusca una, cate pasari raman?

6.Calatoreste prin toata lumea... cu trenul, masina, avionul sau vaporul, chiar si pe bicicleta...
Si reuseste asta fara sa faca nimic, doar stand intr-un colt...
Ce este?
Raspuns: Un...

Sa va vad!

Răspuns Câştigător
| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

1. patru treptewinking
2. o moneda
3. imaginezi
4. un mar
5. nici una
6. timbru

5 răspunsuri:
| Smile94 a răspuns:

1-4 trepte
2 -1 moneda pentru ca dupa cutia nu mai este goala
3 imaginezi
4 -1 mar
5 niciuna
6 timbru

| iulia999 a răspuns:

1.Tot 4 trepte. Atunci cand nivelul apei creste, se inalta si vasul, deci si scara
2.1 moneda
3.incetezi sa-ti mai imaginezi
4. 1 mar
5.nici una pentru ca celelate vor zbura
6.un tibru

| gabitzu11 a răspuns:

1. 4 trepte caci pluteste si vasul
2. 1 ca nu mai e goala dupa aia
3. imaginezi
4. 1 mar ca doar pe ala l-ai luat
5. Niciuna, se sperie restul si pleaca
6. Timbru

| MyhayBoSs97 a răspuns:

1-8 trepte
2-100 de monede
3- cuvantul e "imaginezi"
4-2 mere
5-9 pasari

| dudoinus03 a răspuns:

Pai...
1. 4 trepte
2. 1
3.Incetezi sa-ti mai *IMAGINEZI*
4.Un mar
5.Nici una
6.Un Timbru