| BybyBlondina a întrebat:

O sa radeti dar Mi-e frica de intuneric! Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| cornel a răspuns:

Invingeti teama. tu te gandesti ca e cineva acolo. dar nu e nimeni

11 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Noaptea lasa o veioza aprinsa sau cand mergi pe afara si prin casa ia cu tine o lanterna sau macar telefonul sa luminezi cu el. Dar leac pentru problema asta nu stiu.

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Şi muzica dă rezultate bune. Să ai la îndemână un MP3 player sau un radio.

| Derye a răspuns:

@Dragalasul: intunericul e lumina noptii? rolling on the floor Mai treci si tu pe la scoala.

@yo_pushtoayk_lui: Nu iti fie teama, cu timpul iti va trece aceasta teama; atunci cand vei inceta sa te mai copilaresti si sa revii la realitate.

| Lawrence a răspuns:

Poata nu iţi e frica. Dar cand vezi ca e intuneric iţi aduci aminte de un film de groaza şi de întânplarile din acel film şi ţi-se face teama.

De exemplu eu cand ma uit in oglinda si ma gandesc la fimele cu Bloody-Mary(de groaza) mi-se face frica.

| Razvan a răspuns:

@Derye! Esti sigur ca ai inteles ideea?! De ce ti se pare ciudat ca intunericul sa fie lumina noptii? Nu mai gandi "in cutie". Daca nu intelegi tu nu inseamna ca nu intelegem noi.Cred ca ai dat chiulul de la lectiile in care se explica intelesul metaforic al cuvinteloroh go on
Cu totii avem temeri.Important e sa realizam ca aceste temeri sunt produsul imaginatiei noastre.La fel si in cazul tauhappyInvige-ti teama cu curajhee hee

| Kitty a răspuns:

Nu rade nimeni, nu esti singura! Nu stiu daca ai putea face ceva in privinta asta, dar cand esti acasa poti sa dormi cu cineva, aprinde TV-ul si gandeste-te ca nu e nimic acolo care sa te sperie.

| Biutzuca a răspuns:

Nu rad.si mie mi-e frica.trebe sa incerci cumva(scuze dar nu stiu cum)sa te obisnuiesti cu intunericu. big grin

| ♥.Sagemix a răspuns:

Incearca seara. cand e intuneric total, sa te duci cu lumina stinsa la baie. sau sa cauti ceva prin camera. sau stai inchisa in camera ta cateva minute in intuneric total, in fiecare zi. O sa te obisnuiesti in final.
Depinde si de varsta ta.happy

| alex90_9133 a răspuns:

Invinge-ti tema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de lumina nu tie frica? intunericul e lumina noptii.inchidete in camera, stinge becul si lasa-l un minut. dupa aia il aprinzi. s-a schimbat ceva in camera? toate sunt la locul lor.nu e nimic in intunerec in plus decat e pe lumina.doar in salbaticie. iar bau-bau sau omul negru nu exista.sant povesti.

| Anduuu_5769 a răspuns:

Sa nu stai in intuneric laughingthinking