| razvy99boy a întrebat:

Off TPU...please ajutati-ma funda.am un prieten cu care ma cert mai mereu se supara pe mine din nimica toata el daca imi face ceva nu-i zic nimk iar daca ii fac o gluma se supara? cesa fac?

Răspuns Câştigător
| Jorah a răspuns:

Spune-i ce simti. Daca tine la tine isi va da seama ca greseste, daca nu iti vei da seama ce persoana e si de aici numai tu stii calea ramai cu el sau te desparti. Eu asta as face daca as fi in locu tau.

6 răspunsuri:
| Aleeeeeexandra a răspuns:

Nu mai glumii cu el, sa vedem daca ii place de tine asa serios/serioasa. Discutati despre asta, daca prietenia voastra e intr-adevar atat de mare.

| trăncănici a răspuns:

Ai tu impresia că-ţi e prieten,dar nu e aşa! Un prieten te acceptă aşa cum eşti.Un prieten nu caută noduri în papură.Un prieten te sfătuieşte de bine,nu-ţi întoarce fundul pentru.o glumă mikă! În schimb, ar trebui să-ţi măsoti şi tu glumele. Dacă faci glume pe seama orgoliului său, se supără bineînţeles oricine!

| BabitauBabitau a răspuns:

Pai...cand iti face ceva tie...fa-te ca te superi si tu pe el.winking Funda?

| mimiwewem a răspuns:

Multe fete sunt în situația asta. Și eu am fost.
NU fă ce vrea el,adică să taci. Zii că se supără degeaba, tu nu te superi niciodată. Până la urmă băieți sunt destui. Și cu alte temperamente. Dacă se supără zii " bine, pa". Un băiat nu trebuie să se comporte cu o fată așa.
Să-ți dau un sfat. : Nu fi "prada " acestui băiat. Nu lăsa să facă ce vrea din tine. Fi pe primul loc.
Bye, și ai grijă.
(ps: am vorbit din experiența mea)

| razvy99boy explică:

Spre exemplu astazi dintr-o joaca l-am lovit si s-a suparat...nu stiu ce sa fac.

| kitten17 a răspuns:

Poate ar trebui sa nu-i prea atragi atentia un timp ca el sa vada cum este sa fii singur si sa nu ai pe cineva care te sustine mereu,dar daca nu-i plac gumele tale,intreaba-l,discuta cu el serios,si spune-i cam cum ar trebui sa te adresezi cu el,daca e asa de suparacios chiar, nu stiu ce sa-ti propun altceva, sper sa te ajut.