| Ioana990 a întrebat:

Pentru bursa sociala, daca regulamentul prevede:,, Ancheta sociala pentru familiile care nu realizează venituri și în
cazul în care părinții studentului domiciliază sau lucrează în
străinătate", se aplica si in cazul in care un singur membru din familie realizeaza venit?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se aplica prevederea indiferent de cati din familie obtin venituri, respectiv parinti si frati/surori daca locuiesc si gospodaresc impreuna, poate sa fie numai unul sau toti.
Conteaza venitul pe membru de familie, respectiv totalul veniturilor se imparte la numarul membrilor de familie.

| carevaescu a răspuns:

Nu contează daca unul sau 2. Conteaza cat.