| totipentruunul2 a întrebat:

Pentru cei de a XII-a.ce credeti ca o sa dea la subiectul 3 la bac la romana? Crede cineva ca e posibil sa dea Iona sau O scrisoare pierduta?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Abia s-a dat comedia la olimpici, s-a dat si la mate-info si la uman. Nu cred ca dau la o luna diferenta acelasi subiect. Au de unde alege. laughing))
IAr in ceea ce priveste Iona, am observat ca s-a dat la olimpici acum 3-4 ani. La bacul normal nu prea se da, lor le dau opere mai pompoase.
A zis cineva ca vor promovabilitate mare la bac si-s constienti s ei ca daca dau iona sau ceva de genul o sa fie multi picati sau note foarte mici fiind foarte grea opera.

| anamariarot a răspuns:

Comedia e posibil să fie, dar teatrul postbelic... mă cam îndoiesc; oricum, să știi măcar ceva, să n-ai o surpriză neplăcută.