| Clockwork a întrebat:

Pfffffff ioai doamne ca postez si eu o intrebare.
Are legatura cu dragostea si mna
Deeeeeeeeci. Sunt in clasa a IX-a, filo., si e tipa asta...sa-i zisiem "A". Fast forward in clasa a V-a.
Yaaaay generala, in sfarsit. O sa fie super, sau asa credeam... Se formau grupuri de prieteni. Mai erau cativa colegi din primara cu mine dar majoritatea erau in alte clase. A era din Canada, era extrem de buna la engleza, era buna la suflet, ne-am imprietenit cat de cat. In a sasea am mers la ziua ei de nastere, pana atunci nu aveamprieteni sau ceva. Cand a trebuie sa plec, m-a prins de brat si m-a intrebat daca chiar trebuia sa plec. Atunci a fost momentul in care m-am indragostit de ea... m-am simtit acceptat si iubit. A venit clasa a saptea, sentimentele mele erau inca incuiate in mine si a venit si un nou coleg. La vremea aceea eu si A ne impartaseam atatea. Cu noul coleg am creat o legatura instant. Inca suntem prieteni foarte buni. Eu mi-am impartasit sentimentele pentru ea printr-un mesaj ( stupid nu?). M-a refuzat, am rugat-o, dar devenea tot mai rece si ma ignora. Recunosc ca a durut. Imi exprimam frustrarea prin faptul ca eram "enervant". Intr-a opta, concurenta dintre mine si ea la englea era imensa. La olimpiada, cumva am facut cu un punct mai mult ca ea la faza pe oras. Nu pot sa va spun cat de mult s-a enervat si cat a urlat la mine. orice spuneam ea o lua ca pe o insulta. Desigu m-a batut la faza pe judet (2 puncte la oral), dar am aflat ca si colegul nou o placea pe A. De atunci incerc sa-l ajut sa o cucereasca. Nu merge, ea ma uraste, eu o iubesc, el o iubeste, eu vreau sa fiu prietenul lui.
Aici vine intrebarea
CE NAIBA FAC EU? Atata furie si frustrare s-a acumulat de-a lungul anilor ca nu mai rezist.
Daca ai citit pana aici, sunt recunoscator pentru faptul ca vrei sa ajuti un strain
Categori gresita shiiit

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cineva spunea ca orice lucru la vremea lui.
Doar ea stie de ce s-a transformat asa, din persoana care a preluat initiativa atunci cu luatul de mana, in scorpia care vrea sa fie peste tine in toate.
Dar posibil pentru ca ai asteptat prea mult si nu i-ai marturisit de atunci din faza initiala ca o placi. Acum, suporti probabil consecintele, vrea sa-ti dea o lectie.
Asa-s femeile, majoritatea.
Mie nu mi-ar mai pasa de povestea asta, e ca un capitol incheiat, cauta-ti fericirea in alta parte, n-o fi ea singura femeie din lume care te-ar putea face fericit.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E ca in bancul acela:
"Ion vrea s-o ia de nevasta pe Marie. Tatal Mariei ii promite pe fiica sa lui Ion, daca ii ghiceste gandul Mariei pana la nunta.
S-a apucat Ion, s-a straduit 3 ani cat a tinut logodna, dupa care a mers la viitorul tata-socru:
- Mno, am reusit sa ghicesc la ce s-a gandit Marie. Dar intre timp s-a razgandit."

| NLS a răspuns:

Exista si o foarte mica probabilitate ca voi sa sfarsiti impreuna. (desi aparent la momentul de fata pare de necrezut, dar daca va mai tachinati mult, cine stie cum se intoarce roata. Sfatul meu e sa nu il mai ajuti pe prietenul acela sa se lipeasca de ea)

Ai vazut filmul "Mesaj pentru tine"? (Tom Hanks, Meg Ryan)

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Si apropo, nu stiu ce posibilitati mai ai sa concurezi cu ea, cum spuneeai ca s-a intamplat, dar poate ar fi bine sa o lasi pe ea sa mai castige.
Macar 1, 2 dati.

| munteanuionvictor a răspuns:

Ar trebui să fii mai nepăsător, adică să fii cât mai calm și să te preocupe viața ta personală în primul rând.

| BIoody a răspuns:

Haolo ma doare bostanu' maică, pai frate e cam complicated nu stiu cum sa zic, dar pana la urma care cu care?
Tu vrei sa fii cu ea sau cum, sau vrei ca prietenul tau sa fie cu ea, pai gandeste-te daca merita macar, daca pe tine te-a refuzat, iti dau un sfat mare, fetele nu sunt ceea ce crezi, la o varsta o sa intalegi astawinking
Poate pare acum inteligenta la scoala, dar in real e ff diferit, infine daca e frumoasa si are inima si inteligenta si mai speciala merita c sa zic, dar cu fetele in ziua de azi e tot mai greu... au atatea fite frate ca-ti vine sa....sunt foarte putine care merita sa le iubesti cu adevarat, care iti te vor iubii si care sunt si intaligente si eventual frumoasa FOARTE PUTINE big grin in acest caz nu ma pot pronunta dar iti recomand sa pastrezi relatia de prietenie cu ea, dar cel mai mult cu prietenul tau pentru ca cu el poti merge mai departe sa zic asa, fetele se duc repede, daca nu exista o legatura stransawinking prietenii buni din adolsescenta raman de obicei pe viata, fetele nu. Pt ca de la o fata vrei 1. ori sa o fwtzi, ori sa fie ata.Iar prietenul il vrei ca amic sau frate la bine si la rau mereu, pe viata.

| Elimat a răspuns:

Pur si simplu nu faci ce trebuie la ea si trebuie sa vorbesti si desore alte lucruri dar foarte calm.Si ar trebui sa iti faci si un iubit.Bine nu va fi usor sa iti faci un iubit mda... straight face