| flamey a întrebat:

Poate ati auzit in jocuri termenul de noob. eu n-am aflat nici la aceasta ora ce inseamna.ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Turquoise a răspuns:

Buna,
începator, pe dinafară, incompetent.
Vine de la newbie.

6 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Noob = newbie.

| Cretaker a răspuns:

Chiar daca esti bun la jocu' respectiv, ei tot te fac n00b, doar pentru ca sunt niste copii raniti la anus care se enerveaza repede.

| amaadina a răspuns:

Http://www.urbandictionary.com/define.php?term=noob

Adica un noob, e o persoana care e noua intr'un joc, site, etc :)

| Tiberius a răspuns:

Salut e o varianta "vulgara" din limbajul online pentru o persoana incepatoare care nu se pricepe

| MadNNNeS a răspuns:

Noob=incepator

| alexalex_4604 a răspuns:

Cred ca ceva gen prost, terminat tocilar etc