| SilentDark a întrebat:

Pot la reinstalarea windowsului din mai multe partitii sa fac una?
Spre exemplu am partitia C unde reinstalez windowsul si mai am sa zicem D E F s.a.m.d. Pot face din acele partitii una singura? Adica sa le undesc.

Se pierd datele din partitia principala care va rezulta? Adica daca am date in D si partitia va fi rezultata din celelalte, acestea se vor pierde?

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da, poti, dar nu este recomandat.
Si depinde, din cate stiu eu daca instalezi un windows in partitia cu windows-ul actual, windows-ul actual va fi mutat intr-o partitie numita "windows.old" si ai putea sa iei de acolo toate fisierele vechi.

Totusi, nu recomand chestia asta.

| K0sti a răspuns:

Poti sa le unesti! Pentru pierderea datelor tot timpul exista un risc!

| Nelu62 a răspuns:

Uite un clip (eu nu as incerca cu toate ca si eu am 4 partitii):
https://www.youtube.com/watch?v=E1N8PgYY_FY