| Reellex1 a întrebat:

Pot sa-mi instalez antivirusul "kaspersky" daca eu am un alt antivirus si nu vreau sa il sterg?(Imi trebuie sa sterg un virus cu kaspersky si dupa aia sa-l sterg)

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca nu. Se vor incurca unul pe altul.

| Reellex1 explică (pentru Salontanul):

Da ce licenta are antivirusul?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

M-as bucura daca as sti ca esti mai bine. Cred ca ai fost bolnav si n-ai putut sa dai o funda. E semnul de multumire pe acest site.

| Reellex1 explică:

Da daca sterg antivirusul cel vechi, trebuie sa fie oprita conexiunea la net?

| Reellex1 explică (pentru Reellex1):

Pentru al instala pe acesta nou?

| Salontanul a răspuns (pentru Reellex1):

N-am inteles intrebarea "Ce licenta are antivurusul?" Licenta nu conteaza. Licenta este inregistrarea cand cumperi un antivirus. Nu asta e problema. Problema este ca cele doua se vor incurca. Ca sa te descurci mai usor. Intra pe Bitdefender online. O sa-ti ceara sa instalezi ceva, instalezi si dai iar sa scaneze. Este foarte bun. Exista si Bitdefender free. Poti sa-l dai jos gratuit si sa-l instalezi. Cat priveste faptul ca zice Micutzu1995 ca Bitdefender este consumator de resurse, sa stii ca nu este adevarat. Intre timp Bitdefender s-a schimbat. Au schimbat si interfata si programul in sine. Merge, acum, si pe computere mai slabe. Daca vrei varianta free uite aici: http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html

| Micutzu1995 a răspuns:

Poti sa le instalezi, dar nu o sa functioneze niciunul la capacitate maxima. O sa se incurce unul pe altul. Plus ca o sa iti mearga calculatorul mult mai greu. In functie de ce alt antivirus ai, o sa raspuna mai greu decat cu un singur antivirus. Cele care consuma cele mai multe resurse sunt BitDefender si Kaspersky. Cel mai bun din punctul meu de vedere este cel de la Norton.