| Mynameiz a întrebat:

Pot sa pun un pistol de vopsit la compresorul asta? http://www.utilul.ro/......20520.html

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Toate pistoalele sunt normale, la aspect. In realitate difera. Gaurile pe unde scuipa vopseaua si aerul pot fi mai mici sau mai mari. Compresorul ala e facut de fapt sa umfli o roata de masina si am uitat sa-ti spun ca nu are butelie, ar trebui sa-i pui tu daca vrei sa vopsesti. Uitasem, tu esti pustiul cu prastia. Esti simpatic, imi place ca te intereseaza tehnica si chestiile astea dar te cam depasesc pentru varsta ta, si mai ales pentru buzunarul tau. Si eu eram la fel dar am crescut prin garaje printre mecanici unde erau scule, unde am avut de la cine invata. Mi-am facut si eu multe dar cand am mai crescut si am putut sa fac ceva ca sa-mi scot banii pe ele. Pentru tine doar ca sa te joci sa vopsesti o tabla in curte sau ce ai tu pe acolo nu prea merita sa dai banii. Sau macar iei un compresor normal cu butelie sa faci ce vrei cu el. Ca sa-i pui butelie astuia nu va fi prea simplu pentru tine sa gasesti si s-o adaptezi. Daca ai vreo 2 banuti tine-i acolo sau vezi ce alte lucruri iti vor fi de un folos mai mare pentru varsta ta. Nici ca sa vopsesti nu e asa simplu cum pare, trebuie sa te invete cineva practic. Mai bine te lipesti de un meserias undeva si poti invata cate ceva de la el, cu sculele lui, nu cheltui bani pentru o placere.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da. Un pistol cu diuze mici sa nu consume mult aer. Poti vopsi piese mici gen o portiera de masina.

| Mynameiz explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Un pistol normal vreau sa stiu.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Mynameiz):

Toate pistoalele sunt normale, la aspect. In realitate difera. Gaurile pe unde scuipa vopseaua si aerul pot fi mai mici sau mai mari. Compresorul ala e facut de fapt sa umfli o roata de masina si am uitat sa-ti spun ca nu are butelie, ar trebui sa-i pui tu daca vrei sa vopsesti. Uitasem, tu esti pustiul cu prastia. Esti simpatic, imi place ca te intereseaza tehnica si chestiile astea dar te cam depasesc pentru varsta ta, si mai ales pentru buzunarul tau. Si eu eram la fel dar am crescut prin garaje printre mecanici unde erau scule, unde am avut de la cine invata. Mi-am facut si eu multe dar cand am mai crescut si am putut sa fac ceva ca sa-mi scot banii pe ele. Pentru tine doar ca sa te joci sa vopsesti o tabla in curte sau ce ai tu pe acolo nu prea merita sa dai banii. Sau macar iei un compresor normal cu butelie sa faci ce vrei cu el. Ca sa-i pui butelie astuia nu va fi prea simplu pentru tine sa gasesti si s-o adaptezi. Daca ai vreo 2 banuti tine-i acolo sau vezi ce alte lucruri iti vor fi de un folos mai mare pentru varsta ta. Nici ca sa vopsesti nu e asa simplu cum pare, trebuie sa te invete cineva practic. Mai bine te lipesti de un meserias undeva si poti invata cate ceva de la el, cu sculele lui, nu cheltui bani pentru o placere.