| Anonymus123123 a întrebat:

Povestile din Jules Verne editura Ion Creanga sunt adevarate? Va rog, vreau argument si o dovada solida. Merci anticipat!

Răspuns Câştigător
| Pabibabum09 a răspuns:

What? Cărțile lui Jules Verne (si al oricărui autor de fapt) sun aceleași, indiferent ca sunt de la editura Ion Creanga, ori Mihai Eminescu... Iar cat despre intrebarea ta, de obicei datele științifică strecurate printre paginile cartii sunt reale. In rest, poate fi si o parte din acțiune reala, dar de obicei nu prea sunt. Am citit in jur de 10-12 carti din Jules Verne... Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| KronstadtResurrection a răspuns:

Nu, depinde de editură, de cerneala folosită la tipărire și de numele femeii de serviciu.

| Anonymus123123 explică (pentru KronstadtResurrection):

Eu vreau sa stiu daca povestile sunt adevarate, de ce nu intelege nimeni?!?!