| niky a întrebat:

Prezicere seismologica
este gresit interpretat ca, prin cutremurele de mica intensitate se descarca din energia acumulata!
aceste cutremure de mica intensitate, la o distanta scurta de timp intre ele pot acumula si mai multa energie in scoarta terestra ceea ce ar putea sa declanseze un cutremur de intensitate foarte mare intr-un viitor ff apropiat!
Deci ATENTIE! Paza buna, trece primejdia rea! Numai sanatate si multa, multa vigilenta!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mulțumesc pentru informații. O să țin cont de ele.
Sănătate maximă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai dreptate, si cine stie seismologie nu va veni sa zica ca sunt prostii. Apar specialisti pe la tv, sa nu confundam specialistii in seismologie cu clarvazatorii. Specialistii in seismologie studiaza fizica Pamantului, totul legat de seisme, si are inregistrat toata activitatea din scoarta terestra. Oricum se stie, ca in 2004-2006 s-a acumulat o foarte mare energie in zona Vrancea. Si la momentul asta ea,, doarme '' acolo.Intrebarea este, cum se va elibera?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevarat tot ce ai zis