| anonim_4396 a întrebat:

Procesoarele astea doua sunt mai bune decat

Procesor Intel® Pentium® G3258, 3.20GHz, Haswell, 3MB, Socket 1150, Box
Procesor AMD FX X4 4320, 4000MHz, 8MB, socket AM3+

asta:

CPU Info: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+
CPU Speed: 2608.3 MHz

Răspuns Câştigător
| Ssssmokin a răspuns:

Http://cpuboss.com/cpus/AMD-FX-4300-vs-AMD-Athlon-64-X2-5000

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G3258-vs-AMD-Athlon-64-X2-5000

Ambele procesoare sunt mai noi decat acel 5000+. Pe langa asta au o tehnologie mai noua si sunt cu siguranta mai puternice.

3 răspunsuri:
| Cătălin11 a răspuns:

Salut! Din ce variante ai dat tu, ambele sunt slabute. Vrei sa-ti faci un PC nou sau update celui vechi? Vrei sa-l folosesti pentru jocuri sau pentru multimedia?

| anonim_4396 explică (pentru Cătălin11):

Update la cel vechi. Se potriveste cu mobo: SUSTeK Computer INC. M2N68-AM SE2? Pentru World of Warcraft.

| Cătălin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Modelul placii de baza, cati GB de ram ai, placa video (daca ai) si bugetul.