| imaqtpie a întrebat:

Să merită la tren clasa I față de clasa II? Care sunt deosebirile între ele? Doresc să cumpăr două bilete Iași-Constanța/Mangalia și de asta întrebam.

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Incearca cu TAROM; pretul nu difera cu mult si faci multa economie de timp

| AutumnDay a răspuns:

Mi se pare super ok la clasa II. Scaunele sunt destul de confortabile, aer conditionat de-ti ingheata si sufletul.

| imaqtpie explică (pentru AutumnDay):

Nu există probleme cu boschetari/țigani etc. la clasa II? Despre clasa II cu cușetă 6 paturi în cabină ce părere ai?

| AutumnDay a răspuns (pentru imaqtpie):

Eu zic de trenurile alea noi, nu alea de pe timpul lu` Ceasca. Nu am vazut niciun pat, locurile sunt 2-2 fata in fata. Nu am dat de tigani pana acum si nici de oameni nepoliticosi si deranjanti.