| HunterDennis a întrebat:

Sal.
Daca am -0.25 la un ochi si 0 la celalat pot intra in armata la fortele terestre la ofiteri?, sau care ar fi baremu la testele lor medicale pentru ochi?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vorbeste direct cu medicul IPJ sau de la Centrele Militare Zonale...ei au o lista cu afectiunile ce te claseaza apt, apt-limitat sau inapt. CEntrul se afla in capitala de judet. Poti sa si suni la ei. Pe net se afla numere de telefon de la centrale.