Întrebare recomandată | SamSon a întrebat:

Sunt permise tatuajele in MApN? (ofiteri-fortele terestre)

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Am intrebat acum pe cineva care mai demult a fost respins de la MApN din cauza semnului distinct ( tatuaj ) de pe mana, si spune ca acum s-a schimbat, adica poti sa ai tatuaj, dar sa nu fie in loc vizibil nici in uniforma de vara (nu pe maini, brat, gat, fata).
Dar degeaba caut pe net legea, nu o gasesc.

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Eu stiu ca nu sunt acceptate tatuajele daca vrei sa te angajezi in cadrul MApN.

| SamSon explică (pentru evenso):

Salut! Unele persoane mi-au spus ca nu ai voie cu tatuaje in Ministerul Apararii Nationale, altii mi-au spus ca poti sa-ti faci, dar sa nu fie la vedere, altii mi-au spus ca poti sa-ti faci fara probleme, atat sa nu fie pe fata sau gat. Nici nu mai stiu ce sa cred. Am nevoie de un raspuns concret.

| SamSon explică (pentru evenso):

Mersi mult, frate!

| evenso a răspuns (pentru SamSon):

Cu placere.

P.S. Nu sunt "frate" laughing

| evenso a răspuns (pentru SamSon):

Am intrebat acum pe cineva care mai demult a fost respins de la MApN din cauza semnului distinct ( tatuaj ) de pe mana, si spune ca acum s-a schimbat, adica poti sa ai tatuaj, dar sa nu fie in loc vizibil nici in uniforma de vara (nu pe maini, brat, gat, fata).
Dar degeaba caut pe net legea, nu o gasesc.