| Andreeas2011 a întrebat:

Sal tpu.Cum as putea sa imi pun la pc un 1gb ram virtual, am windows xp.

5 răspunsuri:
| Th3Li0N a răspuns:

Tu gandesti ce scrii? Este imposibil primul lucru meri la un pc garage sau intri okazii scrii ram 1gb ddr1, ddr2, ddr3, ddr5 depinde ce tip de ram suporta si dupa aia iti bagi rami in sloturile ramase sau daca nu scoti pe una de 256mb ram sau 512, 1gb, 2gb, 3gb etc...

| wassyle1994 a răspuns (pentru Th3Li0N):

A scris ram virtual, nu ram propriu-zis

| Th3Li0N a răspuns (pentru wassyle1994):

Este imposibil

| wassyle1994 a răspuns (pentru Th3Li0N):

Se poate cu stick-ul, dar e de preferat sa aiba USB 3.0 si o viteza de citire foarte inalta al stick-ului. In cazul in care foloseste hard SSD stick-ul nu mai este folositor.

| wassyle1994 a răspuns:

Ram virtual inseamna sa folosesti un stick care suporta aceasta proprietate sau folosind memorie din hard disk. In xp da click dreapta pe icon la my computer iar din categotii gaseste improve speed and performance iar ram virtual inseamna shared memory. Ai optiune sa alegi pentru p/u ce sa folosesti aceasta memorie: sistemul de operare sau p/u programele ce le rulezi. Alegi optiunea dorita iar apoi schimbi dimensiunea acestuia. Se aplica dupa restartarea sistemului. Nu prea imbunatateste performantele deoarece este ca si o placa video integrata in comparatie cu una partajata.