| cristiansonix a întrebat:

Sal TPU incercam sa reinstalez windwosul nu reusesc bag cd-ul restart dupa orice tasta nimic se porneste normal am apasat orice tasta mi-a aparut imaginea cu Safe mod Start Normaly windows asta cand dau pe sageti nu se misca.De ce?

Răspuns Câştigător
| Gabriel892 a răspuns:

Daca ai tastatura pe usb incearca una pe ps2, daca ai deja pe ps2 asigurate ca este functionala, testeaz-o pe alt pc, daca este functionala si nu merge ai probleme cu controller-ul de pe placa de baza.

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Un reset la bios ajuta.

| Gabriel892 a răspuns:

Intra in bios si la boot order sau boot settings/configuration etc si selecteaza pe 1. unitatea optica, daca nu merge inseamna ca nu este windows-ul bootabil

| cristiansonix explică (pentru Gabriel892):

Pai nu pot apas sa intru dar nu intrasad

| Gabriel892 a răspuns (pentru cristiansonix):

Ce nu merge? Apasa F2 sau Del cand pornesti PC-ul

| cristiansonix explică (pentru Gabriel892):

Apas dar degeaba nu intra e ca si cand nu as avea tastatura

| Gabriel892 a răspuns (pentru cristiansonix):

Daca ai tastatura pe usb incearca una pe ps2, daca ai deja pe ps2 asigurate ca este functionala, testeaz-o pe alt pc, daca este functionala si nu merge ai probleme cu controller-ul de pe placa de baza.

| cristiansonix explică:

Aveam si mufa de aia cum e la tastatura si usb si am pus mufa aia si merge