| anonim_4396 a întrebat:

Sall
stie cineva o agentie SERIOASA, cu acte in regula, de plasare a fortei de munca in strainatete.

2 răspunsuri:
| ionutstar a răspuns:

Depinde de nivelul de calificare, eu am plecat prin intermediul firmei GGCareers, Baia Mare insa nu pentru prima oferta prezentată de ei, așadar am insistat pana mi-au găsit in Olanda. Insa, daca ai sub 23 ani nu se merita sa vii aici, deci orice propunere spre Olanda, fii in dezacord pentru ca se câștiga bani putini. Încearcă cu ei, vei avea de plătit o taxa, unele agenții din străinătate percep comisioane, iti vor prezenta ei si acest aspect, de acest lucru m-am convins cand un roman din Olanda a trebuit sa plătească o taxa, exact cea specificata din tara de agenția mea + o alta taxa agenției din România. Nu te arunca spre orice firma, am sunat toate firmele din 5 județe ca sa plec, GGCareers au fost primi cu oferta, chiar daca am avut de așteptat. Încearcă sa vorbesti cu ei si sa insisti mult.

| Krixxus a răspuns (pentru ionutstar):

Momentan sunt inca la liceu.
Deci vreau sa imi fac o idee despre ce firme ar fi si ofertele lor.