| Georgestaff08 a întrebat:

am 12 ani si as vrea sa fac muschi cam ce exercitii mi-ati recomanda si cate sa fac dau funda +vot [dar fara sa ma duc la sala]

10 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Tractiuni la bara, flotari, abdomene. te poti duce la box.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Fa exercitii care necesita greutatea propriului corp, asa nu te vei opri din crestere, te vei inalta mai mult.
Incepe cu:
Genoflexiuni
Flotari
Abdomene
Exercitii pentru spate: stai pe burta si incerci sa iti ridici jumatatea superioara a corpului de mult ori.
Pentru abdomen: stai culcat pe spate cu mainile la ceafa si ridica picioarele la 30-40 grade fata de sol, repeta miscarile incet, asa iti dezvolti muschii abdomenului.
Tractiuni.
E cam tot ce poti face, trebuie sa mai astepti 2-3 ani ca sa faci exercitii serioase cu greutati mai mari, dar trebuie sa fii mai inalt, doar nu vrei sa ramai pitic.
Bafta! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru ϟkatεVaηϟ):

"Exercitii pentru spate: stai pe burta si incerci sa iti ridici jumatatea superioara a corpului de mult ori."
numai spate nu lucrezi la exercitiul ala.

Pentru spate : tractiuni, ramat, indreptari si hiperextensii.

Si vezi ca se scrie "genuflexiuni"

| ϟkatεVaηϟ a răspuns (pentru Cosmin86):

Se accepta si "genoflexiuni".
Tu vezi-ti de treaba ta; raspunde-i omului la intrebare raised eyebrows.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ϟkatεVaηϟ):

Arata si mie unde se accepta happy

Si nu am ce sa raspund, la 12 ani nu ai cum sa faci muschi din simplul motiv ca in corup tau nu se produce suficient testosteron si hormon de crestere

Răspuns utilizator avertizat
| NeedForSpeed2013 a răspuns:

Vrei sa faci muschi? www.culturism.ro|Ai acolo pentru toate partile corpului biceps, triceps, abdomen de toate si diete daca vrei...Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru NeedForSpeed2013):

Lasa si tu un spatiu intre link si urmatorul cuvant, ca altfel nu se poate accesa linkul din click

| SECRETvip a răspuns:

Pentru muschi iti trebuie flotari, genoflexiuni, miscari de kickbox...si ceva greutati.dar nu in exces, pentru varsta ta iale cu usurelul

| Barbu_Sabina_1980 a răspuns:

Incearca sa faci cate 4 seri de 10 abdomene cu o pauza de 1 minut intre ele ca sa nu iti soliciti coloana si apoi poti sa faci daca stii exercitile cand ridici picioarele dar doar putin tot cam 4 seri de 10