| marius1995rr a întrebat:

Am avut windows7 in D >acum am windows xp in C. dar in D au ramas ramasitele de la windows 7 ("Program files"; "windows"; "Users" ) si nu le pot sterge.am increcat cu safemode si tot nu merge! care stie dai FUNDA! PLZ

Răspuns Câştigător
| Lucrian a răspuns:

Poti boota cu un cd de windows si intri in linie de comanda, nu in windows si ii dai format D:
daca ai partitie fat32 pe D, atunci poti intra si cu un cd bootabil mai vechi, de win98 si cu ala poti doar sa stergi ce nu-ti mai trebuie.

succes!

PS: nu uita sa copiezi ce ai important pe D in alta parte (sau pe cd/dvd) ca nu le mai vezi dupa format)

5 răspunsuri:
| BESTNICK a răspuns:

Da-i format din proprietati

| maddog95 a răspuns:

Descarca easeus ii un program care si formateaza si realocheaza spatiu deci daca ai sa zicem 10 gb in C si 50 in D atunci el muta cat vrei sa zicem 30, din D in C astfel C-ul devine de 40 de gb iar D-ul de 20 gb happy

| Niko345 a răspuns:

PAi mai instaleaza o data xp si formateaza si C: si D:... Funda?

| adriano_2181 a răspuns:

Salut! incearca cu unlokerhappy

| sunshine303 a răspuns:

Atunci cand instalezi windows-ul in alta partitie trebuie sa ai grija ca cealalta partitie sa fie formatata! Altfel iti raman shadows pe acolo si faci praf hardul. Trebuia sa instalezi in aceeasi partitie...Try again, maybe it will fix it!
Bafta!