| AndreeaCdr a întrebat:

Am si eu o intrebare in legutura cu parul. De exemplu, daca mi-as impleti parul un multe codite, luand o codita impletita tinand pe ea placa (numar in gand cam 2 secunde) se arde tare?
Adica, ce vreau eu sa spun este ca pe acea codita sa pun/ presez placa in mai multe randauri (adica puna jos). Cum ar fi o placa de aia cu zimzi sa faci pana jos.
Vreau sa fac asta ca sa am parul cret. Am incercat de toate... Dar vreau asa sa vad cumar iesi si daca mi-ar place rezultatul.
Dar daca as face cu o suvita infasurata pe un creion? Si dau cu placa... Mi se arde tare? Adica are acelasi efect ca si cand te-ai face normal cu placa (la ardere ma refer)
Am si un Spray termic pentru par ( Syoss - Perfect heat protection) si placa mea este de la Remigtone cu placi ceramice.
Deci sa revenim, mi se arde mai tare ca si cand m-as face cu placa?
Astept raspunsuri! Pupicei :*

8 răspunsuri:
| ChristianaAa a răspuns:

Eu fac asta, dar nu folosesc placa. Imi spal parul, mi-l usuc foarte putin, pana ramane umed, apoi mi-l impletesc in multe codite (acum, depinde de cat de cret vrei sa-l faci, pot sa fie mai putine si mai mari daca il vrei doar putin ondulat) si dimineata il desfac, dau cu putin fixativ si nu il piaptan. Acum depinde de tipul de par. Daca ti-e vopsit sau aspru nu stiu daca merge, dar incearca. happy Sper ca te-am ajutat!

| Alexaaandraaa a răspuns:

Nu se arde mai tare, tot efectul ăla îl are asupra părului.Succes! puppy dog eyes

| TommoGirl a răspuns:

Nu. Nu-l arzi. dar ar fi mai bine sa nu incerci pentru ca e multa bataie de cap! Ori iti cumperi alta placa care sa-ti faca parul cret. ori iti la codite impletite toata noapte si o sal ai cret a doua zi! Funda?

| victor73 a răspuns:

Salut in timp placa deterioreaza iremediabil parul si distruge radacina.chiar si impletitul parului in cozi deterioreaza parul incearca sa-l lasi cum e natural ca mai incolo cand o sa fi mai in varsta o sa-ti para rau ca ti-ai stricat parul cu placa si alte fite.am exemplu pe sora mea.

| Gjatcekr a răspuns:

Da o sa ti se arda parul daca faci chestia cu, codita eu mai bine zic sa iti ei o placa speciala pentru incretit cred ca, costa vreo 100-150 lei asa ar fi mai simplu decat sa te chinui atat si nici nu-ti arzi parul atat de tare

| Danna1 a răspuns:

Nu..mai ales daca este si ceramica..ai ai si spary de protectiewinking

| Exenia151617 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa il impletesti in multe codite (aproximativ 6) cum ai spus. Sa-l impletesti cand iti este parul ud si la il lasi impletit pana dimineata. Apoi sa il despletesti si sa il dai cu fixativ si sa il lasi asa.....Iti sta foarte bine asa imi fac eu parul si toata ziua iti rezista asa cum la-i aranjat

| AndreeaCdr explică (pentru Exenia151617):

Eh, si eu mi-l fac asa, aproape mai mereu. Dar as vrea sa vad cum ar fi si asa! pupici :*