| anonim_4396 a întrebat:

credeti ca e bine sa ma apuc de sala la 15 ani? Am 1.57 m inaltime.
P.S : Sala ma va ajuta sa mai cresc in inaltime?

6 răspunsuri:
| mOBSCENE a răspuns:

Daca vrei sa cresti in inaltime=> baschet, volei, si inot(cred).
La sala te dezvolti foarte frumos, dar nu cresti in inaltime. Oricum, cresterea in inaltime poate dura pana in jurul varstei de 20 si ceva de ani, la unele persoane.

| OnuOnulică a răspuns:

Sala nu o să te ajute mult la înălţime tu dacă vrei să creşti în înălţime du-te la baschet nu la sală.
Sala o să te ajute să faci muschi happy

| Blamely a răspuns:

Nu, dimpotrivă o să te ajute să rămâi o piticanie.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a răspuns:

Da e bine sa te apuci la varsta de 15 ani deoarece esti mare si trebuie sa iti dezvolti muschii si sala nu te va ajuta sa cresti in inaltime.

| ClaireMcCollins a răspuns:

Da, e ok sa te duci la varsta asta la sala. Te ajuta sa cresti in inaltime doar daca faci exerciții de stretching, daca nu faci acest tip de exercitii te ajuta doar in cresterea masei musculare.