| Vicentiu_Tamas_2003 a întrebat:

Am 15 ani si am 1.61. La 12 ani aveam 1.57. Credeti ca ma mai inalt? Eu cred ca aici m-am oprit. Daca mai cresc cam ce inaltime credeti ca voi atinge?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vei mai crește, dacă duci o viață sănătoasă fără excese.

| Andreeush a răspuns:

Până pe la 18-19 ani ai timp să mai crești în înălțime.

| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Daca faci si vreun sport ceva, gen baschet : handball te poti inalta lejer inca 15 cm, depinde si de geneticul tau, ca in asta consta, daca esti sortit sa fi mai mic asa vei ramane orice ai face. Stai atarnat pe o bara cu bratele drepte, dar totusi daca vrei sa cresti in inaltime apuca-te de baschet chiar acum la 15 ani cat ai, si la luna vezi diferente. Eu stiu colegi de-ai mei care erau pripasi in generala, si acum brusc au ajuns la 1, 90m sau chiar 1.95. bafta

| BlackLight1987 a răspuns:

Creșterea in înălțime se realizeaza destul de brusc in adolescenta, însă ea nu se stopeaza (continuă intr-un ritm mai lent), pana pe la 20 si ceva de ani.