| horysk8 a întrebat:

daca am urmatoarele:
1.5GB rami
Procesor Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80 GHz
Placa video integrata de 96mb
O sa imi mearga windows 7? funda la cel mai bun raspuns

16 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

O sa-ti mearga

| gelu1970 a răspuns:

Poti incerca sa instalezi o versiune de 32bit insa nu o sa fii foarte multumit. cerinta minima pentru w7 de 32bit este 2gb ram. o sa iti mearga mai rau decat cu xp si in youtube posibil sa mearga cu intreruperi. In cazul in care optezi totusi pentru w7 instaleaza versiunea home basic sau home premium. nu face prostia ce o fac multi de a instala ultimate sau enterprise. pe langa faptul ca dau probleme in a le activa o sa manance recursuri multe. si nici sa nu te gandesti la 64bit. eu sunt pro w7 dar calculatorul tau nu e suficient de potent pentru a suporta 7. mult noroc indiferent de hotararea ce o vei lua.

| stlucian a răspuns:

Uite cerinte minime:

Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent

| taken a răspuns:

Ramai la XP.

| Lexi888 a răspuns:

Ai un pc foarte slab iti recomand unul cu o placa video nVIDIA de 2 gb un 650 e bunicel.un hard de un tb, 6 gb rami, un Intel i3 de 3.30 ghz sursa 600 w si Windows 7 ultimate.

| horysk8 explică (pentru Lexi888):

Wtf frate da ce crezi ca is ceva fiu de bogatas?laughing

| Lexi888 a răspuns (pentru horysk8):

Poti strânge bani.

| 8imal a răspuns:

Cu siguranta insa trebuie sa te asiguri si ca bios-ul este updatatat (sa nu ai surprize)cerintele minimale pentru windows7 sunt cu 1gb de ram cat despre procesor in cazul tau nici nu se poate pune problema sa nu mearga. poti intala versiunea x86(32biti) fiidca cea de 64biti cere 2gb de ram

| RadikalGamer a răspuns:

Ți-ar merge exact ca o Dacie pe o Autostradă Nemțească. Dacă îl vrei neapărat instalează-ți o versiune de 32 de biți Home Premium, cere cel mai puțin din câte știu. Nu prea îți recomand deoarece o să îți facă figuri prin jocuri, adică Windows 7 mănâncă 1Gb RAM, destul de mult. Îți mai rămân 512mb pentru placă video și jocuri.

| Cipri99 a răspuns:

Nu iti trebuie minim 2gbram si o placa de 512 minim procesoru ii cat de cat bun.

| RoIT a răspuns:

Da, merge insa va trebai sa ii scoti windows aero din setup (personalize).
Te duci mai jos si vezi o tema numita windows 7 basic.
Dupa iti va merge.
Succes.

| GabiLeonte2 a răspuns:

Sall vreau sa iti sugerez ca o sa-ti mearga!
Dar daca vrei sa ruleze usor recomand un Windows 7 Starter 32x o sa ai panoul de personalizare de instalat aparte dar va merge. Driverle o sa ai mici probleme cu ele din cauza procesorului si a placi de baza daca nu se instaleaza selectezi" Reinstal utilizand setarile compatibile "
Sper sa-ti fiu de ajutor!

| TheRaul556 a răspuns:

Iti merge windows 7 pe 32 bit

| madalin28 a răspuns:

Salut.Cred ca o sa-ti mearga dar ar fi mai bine daca volosesti versiunea pe 32biti.

| Cosmin20000 a răspuns:

Da ai laptop sau pc depinde la laptop merge asa am si eu
laughing