| horysk8 a întrebat:

mi-am cumparat telefonul Samsung galaxy gio si am o melodie pe care as vrea sa o pun ca ton de apel da nu stiu cum si daca dau la setari imi da numai melodii ale lui originale si nu imi plac alea cine stie cum sa imi pun melodia ca ton de apel are fundawinking

10 răspunsuri:
| torsi a răspuns:

Salut. Intri in player, dar nu pui sa cante si tii apasat pe melodie pana iti apare un "meniu", in care selectezi: set as phone ringtone".

| kikatsuki a răspuns:

Pai eu am s2 cred ca e la fel deci te duci la melodie in player o pui sa cante ii dai optiuni, setati ca > ton sonerie telefonhappy

| horysk8 explică (pentru kikatsuki):

Nu este la fel fratewinking
cand pornesc melodia nu imi apare optiuni si nici daca dau pe butonul de optiuni

| DanutTheBest a răspuns:

Ti degetul mai mult apasat pe melodie si trebuie sa iti apara cateva optiuni si dai st ca ton apel

| MilenaIoana22 a răspuns:

Pai nu stiu cum arata un gio, dar al meu e Y, DECI PRESUPUN CA NU E MARE CHESTIE. Te duci la muzica si apesi pe melodia care o vrei, si apesi pe butonul din stanga, unde sunt niste liniute si o sa-ti apara mai multe chestii printre care setare ca ton sonerie si apesi acolo.winking Cel putin la mine asa e. thinking

| horysk8 explică (pentru MilenaIoana22):

Nu merge butonul cu liniute cand este in redare o melodie dar in rest merge butonuwinking si nu are cum sa fie stricat ca de abia astazi l-am cumparat

| MilenaIoana22 a răspuns (pentru horysk8):

Pai dai pauza melodiei.

| horysk8 explică (pentru MilenaIoana22):

Nici asa nu merge

| kikatsuki a răspuns (pentru horysk8):

Atunci incearca setari si sunete trebuie sa fie pe acolo e imposibil

| horysk8 explică (pentru kikatsuki):

Sall am incercat am dat la setari-->setari sunet si mi-a aparut Ton de sonerie apel am dat acolo si numai melodiile din telefon(alea originale care nu merg sterse) dar alea din cardul de memorie nu mi-au aparut