| Savarone a întrebat:

Salut, am cumparat o masina si mi am trecut tot le numele meu, adica si masina la primarie, i-am facut si asigurare pe numele meu si itp ul a ramas acelasi de la fostul proprietar. m-am hotarat sa schimb numerele, daca le schimb trebuie s-a facut alt itp sau asigurare sau ceva sau dkar le schimb dar raman cu actele pe care le am si acum?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa schimbi toate actele, ca se fac din nou pe noul numar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna ca te-ai hotarat schimbi numerele?
Adica sa o inscrii la politie dupa cumparare? Pai asta e obligatoriu in maxim 90 zile de cand ai cumparat-o.

Asigurare pe numele tau ai nevoie la transcrierea de politie. Pare ca o ai deja.

Nu, itp ramane valabil pana la data expirarii.

Nu poti ramane cu actele pe care le ai acum daca inscrii masina cu alte numere.