| SHK17 a întrebat:

Am instalat de curand windows 7 și nu găsesc driver-ul de la placa video(ATI Radeon x 9250), bănuiesc ca pentru acest model de placă nu s-au mai implementat driverele pentru Windows 7 și din aceasta cauza cand dau Shut down aștept puțin și îmi apare o eroare după care se aprinde PC-ul. Aștept răspunsurile voastre...

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Pentru placa ta video, nu există driver pentru Windows7, nici măcar pentru Vista. XP 32bit este ultima versiune pe care merge.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu sunt drivere. Din cauza asta iti da erori. Schimbi placa cu alta AGP sau treci pe XP.

| gelu1970 a răspuns:

E w7 de 64 sau 32 bit? iar daca nu cauta driverele cu driver genius professional.

| gelu1970 a răspuns:

Desi pentru tipul acesta de grafica nu sunt drivere pentru w7. poti sa te intorci la xp sau sa folosesti calculatorul cu grafica ce o are w7