| geomnb a întrebat:

am mai gasit si aici raspunsuri dar la mine e alta situatie
am cumparat pe 05.05. 2012 o combina frigorifica arctic
pana acum 1 saptamana mergea perfect ambele(frigider+congelator) acum congelatorul merge perfect dar frigiderul arata ca are 15 grade cu plus( am dat la 4 din maxim 5) care sa fie problema aici. are doar 3 saptamani se de acum la reparatii? va multumesc!

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Nu e corect! Frigiderul trebuie să aibă 4-6 grade! Dacă e cu două motoare, vezi să nu se fi defectat cel de la frigider! Mergi la firma care se ocupă de garanţii şi te sfătuiesc ei ce e de făcut.Baftă!

| geomnb explică (pentru onasis1961):

Are doar un motor, acum ii astept pe cei de la arctic sa vina sa vada ce are? da 15 grade e ca afara, beau sucul cald. e normal? nu!

2 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Probabil il deschizi prea des si nu are timp sa raceasca, mai ales daca este foarte incarcat (cu alimente). daca nu mergea frigiderul bine, ar fi dat si congelatorul ceva seme.winking15 grade sunt ok. doar este frigider si este facut saraceasca nu sa inghete.