| StraightFace a întrebat:

Salut happy am o brichetă antivânt și mi s-a părut în regulă să o încarc cu gaz pentru airsoft. (Până la urmă e tot gaz, nu?) Dar acum are o flamă foarte mare. mult mai mare decât cea obișnuită. E posibil să fie o presiune prea mare și să puşte or something? :/

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Da.Poate sa puște. Presiunea este prea mare.

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Evident ca e tot gaz, asa se stia acum 500 de ani. Acum prin clasa a 7 stie lumea ca CO2 nu e acelasi cu GPL dar ce sa-i faci, nu toti au fost pe acolo. Bun a mai fost Hitler ala, si eu v-as strange pe toti si v-as arunca eu in aer decat sa ucideti voi oameni nevinovati.

| Salontanul a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

rolling on the floor Corect!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Salontanul):

Astia sunt generatia inteligentilor care il critica pe Ceusescu ca nu dadea voie la airsoft si brichete ca era comunist. Eu l-am injurat pe Neculai ca nu ne dadea flexuri ( fai, polizor unghiular ). Acum ceva ani seful UPU de la IS se lupta pentru o lege sa nu se mai vanda astea - flexuri, drujbe etc la toti analfabetii, ci la cei cu calificare. Eu personal am lucrat 8 ani pe Salvare si ma cutremur si acum cat sange am sters de la sfartecati bucati de la astfel de " jucarele ". Libertatea ar trebui castigata cu ceva examene.

| StraightFace explică:

Deci așa funcționează TPU? Am pus o întrebare și, din câte știam, asta era o comunitate de treabă, care încearcă să răspundă. În primul rând nu este gazul meu. În al doilea rând nu folosesc arme airsoft, deoarece și mie mi se par periculoase. Dar ce să faci. II mai ușor să arunci cu foc și să faci, inutil, pe inteligentu ^^. Aa și, ca fapt informativ, dacă chimia nu este punctul tău forte nu înseamnă că n-ai dat prin școală... sau tu dădeai doar pe ore specifice? Nice. Ce să spun. Mulțumesc, "comunitate faină".