| Marin46 a întrebat:

Salut am o intrebare! Eu am o placa de baza DDR2 si vreau sa imi cumpar una DDR3.Problema e ca placa mea video este DDR2.Va trebui sa schimb placa video? Sau pot sa o las acolo.

1 răspuns:
| wj a răspuns:

Poti cumpara linistit o placa "ce suporta" DDR3 (nu exista placa DDR2 sau DDR3), nu are nicio legatura cu placa video. E clar ca ar fi bine sa-ti cumperi si o placa video noua ce are memorie GDDR5 big grin Dar nu e obligatoriu.