| Alfred0703 a întrebat:

Am o problema am placa de baza nf-mcp61 si e ddr2 si vreau sa iau un procesor ddr3.Ar merge.Adica am daca schimb placa de baza din ddr2 in ddr3 memoria ram ddr2 nu va mai merge nu.Sau daca nu dati-mi niste linkuri cu procesoare rapide dar ddr2. Ajutati-ma.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Timotei_Cazacu_1996 a răspuns:

Nu exista procesor DDr3, daca vrei un procesor mai rapid poti sa iti cauti o placa de baza care suporta memorie Ram DDR3 si procesor care este mult mai rapid, daca ai un buget poti sa il lasi aici si iti pot face o configuratie, depinde si ce buget ai si pentru ce vrei sa il folosesti.

2 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

In atatia ani de zile nu am auzit de procesor ddr3 memorii ram da dar procesor nu

poate vrei sa te referi la numarul de nuclee tricore quad core sau dual core

| mihai22222 a răspuns:

Salut din cate stiu trebuie sa schimbi si placa de baza daca vrei sa pui procesor ddr3 cu o placa tot ddr3 dar poti cere sfaturi de la magazinul de unde cumperi piese de pc uite aici niste linkuri http://www.diabloscomputer.ro/componente-pc-second-hand/procesoare
http://www.xtc.ro/procesoare/