| Bogdan_8059 a întrebat:

am o mare problema.am fost admis la alta facultate acum in sesiunea din toamna si as vrea sa imi retrag dosarul de aici acum, este prea tarziu sau nu este nicio problema? va rog raspundeti care stiti ceva sigur.mc:* dar taxa de inscriere se restitue?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa vezi ce se spune in Regulamentul de inscriere de la respectiva facultate. Dosarul sigur o sa-l poti retrage, in schimb cu taxa de inscriere depinde de fiecare facultate cum o au reglementata. Intereseaza-te la prima facultate, sunt cei mai in masura sa-ti spuna precis. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Taxa de înscriere nu se mai restituie deoarece ai fost admis.
Poţi să-ţi retragi dosarul cu o cerere la decanul facultăţii prin secretariat.
Pa, pa.

| CarmenR a răspuns:

Nu este prea tarziu, este optiunea ta daca vrei sa iti retragi doasarul sau nu. Cat despre taxa de inscriere, depinde de regulamentul intern al universitatii. La mine, din cate stiu, aceasta taxa nu se mai restituie.