| berges234 a întrebat:

Salut am o nelamurire, cand vreau sa ma inscriu la scoala auto ma pune sa platesc o taxa la inscriere, care include analizele, si intrebarea mea este daca scoala pe masina pe care o vreau e 2200 lei, si ma pune sa platesc 700 lei taxa, o sa scada in pretul de 2200 de lei sau in total o sa platesc 2900?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

S-au mai scumpit preturile, acum scoala de soferi costa vreo 3000 lei, iar analizele medicale sunt separat, platite tot de tine, ca nu-i treaba scolii sa-ti plateasca tie analizele.

Daca nu ai bani iti iei servici intai, strangi bani si dupa aceea te apuci de scoala de soferi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai asta ii intrebi pe ei, noi putem doar sa ghicim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei analizele și examenul practic se plătesc separat.

| Dragobeta a răspuns:

In total ajungi la vreo 3000 lei. Poate peste daca trebuie sa faci mai multe ore.

| Alexandru1111199 a răspuns:

N-are nicio treaba rolling on the floor, testul ala pe care il faci tu nu e niciun 700 de lei, platesti doar psihologicu ca sa vada daca esti in toate facultatile mintale ca sa dai de permis, acolo iti verifica, capaticitatile vizuale si altele, sunt niste teste si platesti 200 de lei atat era acum 3 ani cand am dat eu, asta n-are nicio legatura cu instructoru tau =).Nu stiu de ce taxa vorbesti tu dar SIGUR NU e inclus in 2200 de lei.Atat e doar orele de condus, eu cand am dat faceam scoala cu unu care imi era cunostiinta si imi lua mai putin decat altora daca faci 30 de ore cum se fac mie mi-a luat 2000 si ceva de leiwinking, iti dai seama ca tie acum chiar iti ia foarte putin, nu stiu in ce oras esti tu de iti ia doar atat.ca inseamna 2200/30= vreo 73 de lei pe ora de condus. Deci n-are nicio treaba ce zici tu aia cu 700 de leiwinking.Pe langa asta o sa mai platesti o suma de bani in moemntu cand dai proba practica pentru ca ii folosesti omului masina si mergi pe motorina lui o jumatate de ora daca esti capabil, daca esti incapabil si in 5 minute pici tot suma aia o platesti.