| serau999 a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu Acer Aspire 7551G. L-am cumparat la mana a doua bun, in stare perfecta cu windows 8.1 pro 64 Bit. Din pacate cel care i-a pus windowsul nu s-a gandit putin ca face o greseala, asa ca am reinstalat Windowsul. Am pus 7 ultimate pe 32 bit. A functionat toata ziua, si noaptea l-am inchis pentru ca m-am culcat. Urmatoarea zi il aprind, functioneaza perfect, numai ecranul ramane negru. Nu se aude nimic, ledurile Wi-Fi si HDD nu se aprind, si se aude ventilatorul. Stie cineva ceva despre asta? Vreau niste rezolvari. Va rog. N-am chef sa-l bag in service.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce greseala putea fi la 8.1? Mai reinstaleaza-l odata dar baga pe 64 de biti daca are 4 giga ram.Cu win pe 32 de biti, nu vede toti ramii in caz ca ai mai mult de 3 giga ram.

| serau999 explică (pentru anonim_4396):

Dar cum as putea sa-l reinstalez daca nu vad nimic cand il deschid? Am uitat sa mentionez si ca atunci cand il aprind ventilatorul se invarte pentru 4-5 secunde si dupa se opreste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru serau999):

Scuze de intarzierea raspunsului, nu prea mai intru. Daca face cum zici tu atunci are probleme la piese.Il duci la un service.Nu pot sa imi dau seama numai din ce spui. Trebuie pus un diagnostic la un service. Poate sursa e pe duca, poate altceva.