| anonim_4396 a întrebat:

Salut
am raspuns la cateva intrebari si am observat ca anumite persoane zicea ceva e de o fundita, va rog spuneti-mi si mie ce este aceasta fudita si pentru ce ajuta ea
multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Luts02 a răspuns:

Pai o primesti cand persoana respentiva crede ca raspunsul tau a fost cel mai bun.Este un fel de premiu.Primesti puncte pentru fiecare fundita.Trebuie sa stangi cat mai multe.

daca vrei sa dai fundita alegi raspunsul care il consideri tu cel mai bun si vezi ca in dreapta raspunsului apare un fel de panglica. dai acolo si respectivul care a dat raspunsul bun va primi fundita.

sper ca te-am lamurit

5 răspunsuri:
| Sunshinee a răspuns:

Fundita e chestiuta portocalie care apare atunci cand pui o intrebare si primesti mai multe raspunsuri. In dreptul fiecarui raspuns este o fundita pe care scrie *Alege raspunsul castigator*. Pe langa asta, si tu poti primi fundite daca user-ul care a adresat o anumita intrebare e multumit de raspunsul tau. Pentru fiecare intrebare se poate acorda o singura fundita, indiferent de numarul de raspunsuri primite. Fundita e ca un fel de. multumire pentru implicarea ta (lucrul cel mai important, din punctul meu de vedere), dar te ajuta si sa primesti puncte, sa avansezi asadar in clasamentul utilizatorilor si iti ofera sansa de a te numara printre cei mai activi utilizatori. Numai bine!

| ArinaMK a răspuns:

Pune o intrebare vei primi raspunsuri.
in dreptul raspunsului meu apare o fundita pe care scrie declara raspunsul castigator.
Da clikwinking

| AngieT a răspuns:

Este acel "premiu" care il oferi celui mai bun raspuns. Iti apare la raspunsurile intrebarii tale in partea laterala dreapta happy

| disw a răspuns:

Psi daca raspunsul e corect si il consideri folositor dai funtitza si asa ai multe funda si devii expert TPU sper ca te-am ajutat…. prima care a raspuns:X::*:* langa raspunsul meu va aparea o fundita gri si daca crezi ca raspunsul meu este bun apesi pe ea si acorzi fundita te pup:*:*

| username23 a răspuns:

Iti lamuresc eu ZooTeam :
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai click pe "OK". E simplu.
Succes! Acum incearca si tu, sai dai funde. Sa vedem daca ai insusit lectia, daca ai inteles sa vad cum imi dai o fundita happy