| camelia1812 a întrebat:

Tot nu inteleg, cine aproba raspunsurile utilizatorilor la anumite intrebari? de exemplu azi am raspuns la cateva intrebari, si un anumit utilizator:gore a dat niste raspunsuri de 2 bani, in care injura, jignea si sunt sigura ca nu ajuta pe nimeni cu raspunsurile sale stupide...

ce a ajuns TPU? un site de golanii?

4 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Uite ce scrie pe blog, la "Un TPU puţin mai altfel"-"1) Ceea ce inainte trebuia aprobat de noi sau de moderatori, apare acum direct pe site, vizibil numai pentru utilizatorii logati si pentru autorul postarii. Pentru a deveni vizibile pentru toata lumea, postarile trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

* o intrebare trebuie sa fie vizualizata de 20 utilizatori logati sau sa fie aprobata de 3 moderatori. Atunci, ea va deveni vizibila tuturor celor care intra pe site.
* un raspuns va fi vizibil pentru toata lumea fie daca intrebarea pentru care a fost postat este vizualizata de 20 de utilizatori, fie daca el este aprobat de 3 moderatori." Întrebările şi răspunsurile se afişează chiar dacă nu au fost aprobate de moderatori, sistemul nou e făcut astfel încât noi putem elimina de pe site ceea ce considerăm că nu se încadrează în normele bunei-cuviinţe... Aşa că exercită-ţi acest drept şi raportează-l!

| Malvina24 a răspuns:

Stai linistita ca nu e chiar asa!~intrebarile sunt aprobate de Raluca(sau de un alt admin al site-ului) dar ea nu are timp sa stea 24/24 sa verifice fiecare raspuns pe care il da! Stii cati utilizatori are TPU? fff multi! de aceea e imposibil sa ii verifice pe toti! daca esti nemultumita de raspunsul primit la aceea intrebare a ta si acel utilizator ti-a vorbit urat poti sa-l raportezi(sub intrebare ai Conţinut obscen/ilegal sau Caracter irelevant sau Neinteligibil sau spam
Marcheaza-l pe cel corespunzator apoi apasa ''raporteaza'' din parte dreapta pe rosu(si anunt-o pe Raluca de acest utilizator fara rusine! Va fi suspendat pentru vorbele sale! Succes!

| madalicious a răspuns:

S-ar parea ca da. Dar stai lin, pana la urma o sa primeasca gore ala atatea raportari incat il suspenda, si scapam si de el, e chiar nesimtit, ca-si bate joc de lume si el acum... straight face

| camelia1812 explică:

Sa speram ca asa o sa fiehappy